Odkazovač

Webhosting sponzoruje:
Vaše odkazy:
Dátum: 1.6.2021 Poslal: Robo J Komu: Všetkým 9
Letecký odbor HG v Baťovanoch mal 49 členov. Dňa 22. novembra 1940 do funkcie velitela vymenovali Alexandra Makarenka. Všetky kurzy prebehli v zime a na jar sa začalo s praktickým bezmotorovým lietaním. Slovenský letecký zbor venoval letke v Baťovanoch dva klzáky, jeden vetroň a dva podvozky. 25. mája 1941 našli vyhovujúci terén na Veľkom vrchu, vzdialenom 1 km od obce Krštenany. Klzáky boli uskladnené v dvoch chalupách na povale, odkiaľ ich bolo potrebné pred každým letovým dňom zniesť a poskladať. Po lietaní nasledovala opačná manipulácia. Prvým dreveným hangárom "pod kopcom" sa mohli popýšit až v roku 1943-om. Veľkým úspechom bol polhodinový let Samka Siváka na klzáku VRONA vo výške 300 m nad krštenianskym "kopcom". Lexo Makarenko v tomto období uskutočnil na "bejbine" štart za gumovým lanom a vydržal vo vzduchu vyše dvoch hodín. Pri tomto lete sa vzdialil až nad Baťovany a vrátil sa túžobne očakavaný späť.
Dátum: 28.4.2020 Poslal: Tomáš Komu: Bohus 3
Ak to ma byt pouzivana vybava tak treba polustrovat SK/CZ bazare na facebooku.
Dátum: 28.4.2020 Poslal: Bohus Komu: Všetkým 1
caute, neviete o niekom, kto by predaval vybavu pre zaciatocnika? zhruba 100kg zivej vahy
Dátum: 11.4.2020 Poslal: Tomáš Komu: Všetkým 1
Zajtra bralíčko.
Dátum: 3.3.2020 Poslal: amigo Komu: Všetkým 1
[link]
Dátum: 25.2.2020 Poslal: amigo Komu: Všetkým 5
[link]
Dátum: 25.2.2020 Poslal: amigo Komu: Všetkým 7
Ahoj pozyvam vsetkych na filmovi festival na lazoch v Zajezovej Hory a Mesto
ako spoluorganizator som vybral kopu PG filmov a bude tam speci host T. Podmanik z filmom a pokecom o brazilii + kopa dalsich hosti boulderingova sutaz a sqwele filmy:) tak dojdite 13.3-15.3 spat mozte u mna alebo na mnv tesim sa na vas
Dátum: 17.2.2020 Poslal: preskokan Komu: Všetkým
To ma mrzi, ze som sa nezucastnil akcie novej startovacky. Neskoro som sa sem pozrel.
Dátum: 14.2.2020 Poslal: Tomáš Komu: Všetkým
Nezabudnite že zajtra robíme vo Veľkých Kršteňanoch záložkovicu, predlžujeme a vystavujeme techničáky. Začíname o 9:00 v dome kultúry - [link]
Stravu a pitný režim si zabezpečuje každý sám tak nezabudnite niečo dobré napiecť prípadne zobrať so sebou šoférky/šoférov.

Nezabudnúť prezúvky!
Dátum: 12.2.2020 Poslal: Tomáš Komu: amigo 3
Fotky sú už v galérii.
Tu je vyznačený štart aj pristátie: [link]
Prevýšenie je 310m, orientácia J-JV a prístupná je autom cez rampu alebo po značke priamo z pristávačky. Keď sa ustavíš ozvi sa, vezmem ťa tam.

1 2  3  4  > >>