Sona
Názov článku: Straník cup 2010 Vložené: 3.5.2010

Rano po dazdi som ani nedufal ze sa vyjasni ale uz o 10 hodine sa obloha vycistila a naskakovali prve chmarky.
Rozdol som se ze sa predsalen pojdeme kuknut na strannik.Za dedinou na parkovisku bolo len par aut a po slubovanom stanovom mestecku nezostal ani zapichnuty kolik.
Par lietacov mi potvrdilo ze sa aj napriek zlemu pocasiu preteky nezrusili a bude sa letiet aj ked asi len dnes, lebo predpoved na cely tyzden je zla.
na starte prave prebiehal briefing.Bolo tu cca 40 zavodnikov. vypisana bola disciplina systemom race z otocnym bodom v Zazrivej s cielom v Starej Bystrici.
Startovne okno sa otvorilo o 12:15.na starte fukal slabucky vetrik zvycajne stej strany kde necakali piloti takze sa casto presuvali.
Starty boli vselijake, okopavali sa aj vrcholce stromov lebo to nenosilo, az daleko od kopca.Prvy zavodnici sa chytili a ubzikli smerom na terchovu.
ostatny take stastie nemali lebo sa zatienila cela dolina a bolo treba bojovat o kazdy meter.kopec ludi povyhnivalo.
az ked sa oblacnost rozpadla natocili si vysku schopnu k preletu aj dalsia skupina letcov.
celkovo tu bola slaba ucast, slabe podmieniky a urcite ste neolutovali ak ste zvolili nejaky iny kopec napr Zobor... v tento den matony dal 132 km

fotky z podujatia su v galerii

Článok napísal: Tomáš Vnučko