Dana, Danica
Názov článku: Letná cesta starým kontinentom – cestopis Vložené: 8.8.2006

Stará Európa ponúka dobrodruhom veľa miest, ktoré treba objaviť a veľa okamihov, ktoré je treba prežiť. Koncom júla sme sa vybrali na cestu naprieč vytipovaným krajinám starého kontinentu. Členovia posádky: Martin, Mišo, Tomáš a Lukáš. Martinov jeep praskal vo švíkoch, keď sme doňho nabalili 3 batohy s výstrojov na paragliding a 4 veľké batohy s potravinami a osobnými vecami. Nakoniec však auto poskytlo vysoký komfort a nesklamalo počas celej našej cesty.

Švajčiarsko - Ticino

Vo Štvrtok ráno sme vyrazili smerom k rakúskym hraniciam, kde začínala naša cesta na juh Švajčiarska do oblasti Ticino za našimi priateľmi. Cesta ubiehala pomaly no kilometre sa neúprosne odratúvali. Za 13 hodín sme dorazili do švajčiarskej dedinky Saint Antonio, kde sme sa zvítali so starými priateľmi zo Slovenska. Ubytovali sme sa v hale, kde sa čistila zelenina, ktorá sa pozbierala na farme. Človek, ktorý aspoň ako tak dokáže vnímať krásu prírody si musí túto krajinu hneď zamilovať. Hlboké údolia lemujú obrovské hory, Nehovoriac o krásnych mestách a jazerách. Fascinujúca čistota a pokoj v krajine. Na druhý deň ráno sme sa vybrali do blízkeho mesta Belinzony, ktoré je zapísane ako pamiatka UNESCO. V tomto malom meste sa nachádzajú tri hrady, My sme navštívili ten najväčší, kde vstup bol voľný. Nádvorie ako aj okolie hradu je dokonalé upravené čo je možno vidieť z dvoch kamenných veží, ktoré tiež ponúkajú panorámu mesta či okolitých hôr. Poobede sme sa vydali  lietať na kopec. Vyviezli sme sa lanovkou za 9 CHF. Prevýšenie bolo niečo cez 1000 m. Odštartoval som prvý. Nečakaný náraz vetra ma rázom odfúkaval pozdĺž kopca a tak som sa po zbytok cesty nevedel voči vetru presadiť a cúval som.